HOUSE 35
Budynek tylko w konstrukcji szkieletu drewnianego
Objaśnię wam, dlaczego powstał i w jaki sposób, może wam to pomóc w spełnieniu jednego z marzeń, jakim jest własny domek.
Poznacie trochę przepisy i technologię i zobaczycie, że można zbudować dom samemu!
HOUSE 35 jest, to moja odpowiedz na wiele waszych pytań, wątpliwości i problemów ze znalezieniem odpowiedniego projektu i wykonawcy oraz ze zrozumieniem przepisów, które tego zagadnienia dotyczą.
Mimo wielu informacji i publikacji w Internecie nie ma jasnych i spójnych opracowań, które pokażą jak w łatwy sposób podejść do tego tematu. Postaram się na przykładzie tego projektu pomóc wam w ogarnięciu kilku kwestii.
Nie będę tu cytował paragrafów, przepisów i rozporządzeń, bo to wszystko już było u innych. Chcę, opisać co wiem, a wiem to wszystko od Architekta Łukasza Ładzińskiego, który projektował mi ten domek i by być kompetentnym i mieć pełną wiedzę, odbył specjalny kurs w IARP (izba architektów) dotyczący budownictwa na zgłoszenie.
Dlatego ja mam dla was propozycję nowoczesnego budynku szkieletowego, w ciekawej formie, zaprojektowanego zgodnie z przepisami prawa budowlanego. Z możliwością budowy na zgłoszenie i do tego w konstrukcji drewnianej z wszystkimi potrzebnymi obliczeniami. Jest także zaprojektowany, tak by budować go na pozwolenie, wystarczy wybrać odpowiednią wersję rozmieszczenia pomieszczeń.
Domek przeznaczony jest dla dwóch osób lub pary z dzieckiem i będę szczery, że to jest maksimum dla komfortowego mieszkania. Na uwadze trzeba mieć, że powierzchnia zabudowy to tylko 35 m2 a całość powierzchni mieszkalnej, jaką udało się wygenerować to 58 m2, ale na dwóch kondygnacjach.
Należy dodać, że w wersji na zgłoszenie nie należy strychu brać pod uwagę!
HOUSE 35 można budować na zgłoszenie, tylko we wniosku musi być napisane, że strych jest nieużytkowy! A najlepiej nie pokazywać w starostwie rzutów poddasza. Najlepszą opcją budowy na zgłoszenie jest wersja z antresolą , dla której także są szczegółowe rysunki.
Jest możliwość zmiany sposobu użytkowania, np. za rok składacie taki wniosek i po dokonaniu formalności i opłat dostaniecie taką zgodę. Jest pewien haczyk, by odbyło się to bez większych problemów, a mianowicie budynek musi spełniać pewne warunki. Pomieszczenia muszą mieć odpowiednią wysokość, schody szerokość, ściany i dach izolację i jeszcze kilka innych wymagań.
Jest możliwość zmiany sposobu użytkowania, np. za rok składacie taki wniosek i po dokonaniu formalności i opłat dostaniecie taką zgodę. Jest pewien haczyk, by odbyło się to bez większych problemów, a mianowicie budynek musi spełniać pewne warunki. Pomieszczenia muszą mieć odpowiednią wysokość, schody szerokość, ściany i dach izolację i jeszcze kilka innych wymagań.
Nie wszystkie projekty domów to oferują, często w pogoni za każdym metrem kwadratowym, nie pamięta się, że przy zmianie sposobu użytkowania trzeba będzie wszystko przerabiać, co wiąże się z dużymi kosztami.
Projekt HOUSE 35 jest od razu tak przemyślany, by w przyszłości nic nie przerabiać, mało tego, jak ktoś chce go od razu zbudować jako dom jednorodzinny na pozwolenia na budowę, to wystarczy odpowiednia adaptacja na projekt budowlany, wpisanie w działkę i jest to możliwe.
Warto jest budować dom tak, by w przyszłości nie tracić czasu na przeróbki i nie ponosić dodatkowych kosztów.
Napiszcie w komentarzach, co myślicie, czy wam się podoba a może byście, coś zmienili, czekam na sugestie, może wykorzystam je w kolejnych realizacjach.
Kolejnymi atutami jest profesjonalna dokumentacja, przeliczona i bezpieczna konstrukcja, dom spełnia standardy energetyczne nawet te, które wejdą w roku 2021. To wszystko będzie miało wpływ na pozytywne rozpatrzenie wniosków przez urzędnika.
Urzędnik decyduje o waszym zgłoszeniu, więc dobrze by było w nim dużo informacji, rysunków obliczeń im bardziej profesjonalnie do tego podejdziecie tym szanse większe, że nie będą nic blokować.
Warto wiedzieć, kiedy nie wolno budować na zgłoszenie.
- gdy inwestycja jest na obszarze wpisanym w teren zabytków.
- przy obiekcie budowlanym wpisanym w rejestr zabytków.
- gdy budowa ma wpływ na środowisko.
A kiedy mimo normalnej działki budowlanej mogą wam zablokować zgłoszenie?
- budowa pogorszy stan środowiska lub zabytków.
- budynek pogorszy warunki zdrowotno-sanitarne
-wprowadzi ograniczenia lub uciążliwość dla terenów sąsiednich
-gdy jest zagrożenie bezpieczeństwa ludzi lub mienia.
Mogą żądać obliczeń budynku, projektu wodno-kanalizacyjnego w moim projekcie to wszystko zapewniam!
Krótki opis budynku: kształt, kąt dachu oraz kilka opcji z drzwiami wejściowymi i ustawieniem poddasza, są po to, by każdy z was mógł go dopasować do siebie, swojej działki, a nawet do różnych zapisów w MPZP i WZ. Niestety są to rzeczy narzucone nam z góry i ograniczają naszą kreatywność.
Ważne by przed zakupem projektu lub nawet kupnem działki zapoznać się z zapisami w waszych gminach. Nasz projekt spełnia większość standardowych wytycznych, dotyczących kształtu i nachylenia dachu więc nie powinno być problemów.
Jak widać, budynek jest dosyć wysoki i by osoby, które chcą go postawić na ROD (rodzinne ogródki działkowe), nie były pokrzywdzone, w bonusie jest opisane jak zbudować go do 5 m wysokości, bo takie ograniczenia też występują.
Jak widać na wizualizacjach mamy różne kolory elewacji, można wybrać elewację drewnianą, jak i tynk, każdy wariant jest zamieszczony w instrukcji budowy. Do tego trzy warianty poddasza i trzy warianty drzwi wejściowych oraz opcja domu 5 m wysokości. Są też porady i sugestie jak zmieniać w środku ustawienia okien i ścian działowych.
Projektując konstrukcję, trzymałem się tego, by była nieskomplikowana, każdy powinien sobie z nią poradzić, oczywiście wymaga to trochę pojęcia i zdolności manualnych. Wiele porad i szczegółów jak co z sobą połączyć znajdziecie na moim kanale You Tube Akademia Budownictwa Szkieletowego
Do tego wszystkiego macie obszerną i szczegółową instrukcję budowy HOUSE 35 krok po kroku w pakiecie z projektem. Gdyby to było za mało osoby, które zakupią projekt, mają dostęp do specjalnej grupy na Facebook, będziemy się tam dzielić doświadczeniem i radami związanymi z budową tego domku.
Spis co znajdziecie w Pakiecie DOM 35 PROJEKT.
- przekroje, rzuty, szczegółowy opis.
- wizualizacje.
- obliczenia statyczno-wytrzymałościowe konstrukcji i fundamentu.
- projekty instalacji.
- instrukcja budowy krok po koku z obszernymi ilustracjami.
- opis kilku modyfikacji budynku.
- kosztorys do stanu deweloperskiego.
- harmonogram prac.
- dostęp do specjalnej grupy na FB.
- wsparcie z mojej strony.
- zestawienie wszystkich materiałów i narzędzi potrzebnych przy budowie DOM 35
Zapraszam do zamawiania projektu HOUSE35
Wystarczy wysłać na adres 1mocdrewna@gmail.com wiadomość pod tytułem HOUSE 35 a w treści podać województwo, z którego jesteście.
W sprzedaży mamy także gotowy szkielet drewniany dla domu HOUSE35 do samodzielnego montażu!
Napisz by otrzymac ofertę!
Zapraszam do komentowania, udostępniania pomóżcie zrobić większy zasięg dla tego projektu!
Powyższa artykuł ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego
Zapraszam do grupy na Facebook
Grupa Nowoczesne Budownictwo Szkieletowe
Zapraszam do oglądania na You Tube
ABS Akademia Budownictwa Szkieletowego
Zapraszam do kontaktu
e-mail 1mocdrewna@gmail.com
Instagram https://www.instagram.com/mocdrewna/
No właśnie, czy Warunki Zabudowy (uzyskane na "normalny" dom) mają odniesienie do tego typu projektu na zgłoszenie? W WZ mam np. zapis, że długość elewacji frontowej musi mieć minimum 10 metrów. I co, klops? Czy może jak zwykle wszystko zależy od widzimisię lokalnych urzędasów?
OdpowiedzUsuńBudynek na zgłoszenie nie jest domem jednorodzinnym, raczej mają odrębne przepisy, trzeba sprawdzić jakie są dla budynków gospodarczych lub rekreacyjnych. Najlepiej zapytać na Gminie!
UsuńJaki jest przybliżony koszt, niechodzi mi o dokładny kosztorys?
OdpowiedzUsuńokoło 60k PLN
UsuńFajny projekt. Ja bym zrobił schody spiralne i dało by się wtedy wycisnąć z projektu z jeden lub dwa metry kwadratowe. Ale każdy myśli i robi inaczej. Dla mnie jest to udany projekt.
OdpowiedzUsuńJeżeli w przyszłości będziesz zmienić sposób użytkowania budynku, na poddasze użytkowe to muszą być takie schody! Przepisy narzuciły wiele rozwiązań, plusem jest to że dom spełnia wymagania domu jednorodzinnego!
UsuńZaznaczę że w moim starostwie nie przechodzi strych a tym bardziej wysoka kondygnacja. Musi być to budynek PARTEROWY! Warto na to zwrócić uwagę bo nie wszędzie to przejdzie. A mam nawet odwołanie z SKO.
OdpowiedzUsuńNie zależy od starostwa tylko od konkretej działki i zapisów w MPZP I WZ. W projekcie jest instrukcja jak go zbudować do wysokości 5m .
OdpowiedzUsuńZ przepisów jasno wynika , że budynek gospodarczy z dachem dwuspadowym może mieć maksymalną wysokość 5m z dachem płaskim 4m i musi być parterowy - jest to jednoznaczna definicja i żadne warunki zabudowy czy plany zagospodarowania nic do tego nie mają. Bardzo chciał bym się mylić gdyż projekt jest super, czy istnieje w wersji "pozwolenia na budowę". ?
UsuńMożna kupić z pozwoleniem na budowę i wszystkimi potrzebnymi dokumentami, na chwilę obecną jeszcze nie zostało to wycenione. To nie jest budynek gospodarczy! „ Art. 29. 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa : …
Usuń2a) wolno stojących parterowych budynków rekreacji indywidualnej, rozumianych jako budynki przeznaczone do okresowego wypoczynku, o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy czym liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać jednego na każde 500 m2 powierzchni działki ”
To czy budynek może być na zgłoszenie jest uregulowane w ustawie: Prawo bud. I art 29. tego prawa stanowi, że wolnostojący budynek mieszkalny (bez ograniczenia pow zabud.) nie wymaga pozwolenia na budowę, art 30 natomiast nakłada wymóg zgłoszenia.
UsuńSkąd u Państwa na zgłoszenie takie ścisłe ograniczenie powierzchni 35m2.
Super podzielona przestrzeń w takich wymiarach! Jedyna sugestia która się rodzi to wysokość ściany kolankowej. Wyższa ściana kolankowa burzy proporcje, jednak jest to ogromna różnica w przestrzeni poddasza przy wyborze dwóch pokoi. Przy wyższej ścianie kolankowej też można zyskać kilka cm3, przestrzeni użytkowej w pomieszczeniu "magazynowym" na szafy.
OdpowiedzUsuńRzeczywiście domek jest strzelisty , zyskujemy tym większy komfort w środku, tworzy się przestrzeni, której brakuje przy tak małych obiektach. Zamysłem było też by budynek wyróżniał się z pośród innych .
UsuńA czy jest możliwość, by zwiększyć wysokość ścianki kolankowej? Np. do 120 cm, ewentualnie, czy jest jakaś maksymalna wysokość - zakładając, że wybuduje się ten domek z pozwoleniem na budowę?
UsuńIle mogą kosztować materiały na ten dom?
OdpowiedzUsuńMożna u mnie zamówić gotowy szkielet, docięty do samodzielnego montażu za 13 tyś plus koszty wysyłki. Całość inwestycji do stanu deweloperskiego wyceniam na 60 tyś zł.
UsuńWitam,
Usuńczy cena 13000 pln zawiera rowniez kontrukcje drewniana dachu?
Tak! kompletna konstrukcja i docięta.
UsuńSzybko cena sie zmienila na 15900 zl :(
UsuńNo niestety przez pandemię i związany z nią wzrost popytu ceny materiałów budowlanych galopują. Od początku 2021 ceny drewna konstrukcyjnego wzrosły o kilkadziesiąt %.
UsuńIle czasu może zająć postawienie takiego domu 1 lub 2 osobom? Czy może 1 sama nie da rady?
OdpowiedzUsuńLepiej dwie, tydzień do stanu zamkniętego bez elewacji. Oczywiście dla osób z doświadczeniem .
UsuńFajny, trzymam kciuki
OdpowiedzUsuńDziękuję !
UsuńCzy jest szansa ze sprzedaż ruszy przed świętami ? Zapisałem się w sierpniu na wersję promocyjną. Pozdrawiam
OdpowiedzUsuńOsoby, które się zapisały do 20 października, kupią projekt w promocyjnej cenie! Niestety przed świętami nie będzie gotowy, na pewno w połowie stycznia, ruszy sprzedaż. W tym tygodniu do wszystkich zapisanych wyślę odpowiednią wiadomość. Obserwujcie stronę Moc Drewna na Facebook tam też pojawią się odpowiednie powiadomienia. Przepraszam wszystkich za opóźnienia, nad projektem pracuje kilka osób, i do końca roku ma być gotowy. Okres świąteczny też na to wpłynie. Później potrzebuję czas, by złożyć wszystko i dać do sprawdzenia.
OdpowiedzUsuńa co z ogrzewaniem, jaka metoda optymalna, gdzie wentylacja komin?
OdpowiedzUsuńZaprojektowane są trzy systemy ogrzewania wszystko na prąd! Komina w projekcie nie ma , wentylacja grawitacja. Pamiętaj jest to mały domek i ma być ekonomiczny.
UsuńWitam,czy domek 35-pozwolenie na budowę może być wybudowany o metr więcej z każdej strony po adaptacji do działki projektu.
OdpowiedzUsuńProjekt można tak adaptować by był większy, ale wtedy nie można go budować na pozwolenie. Co do szczegółów będę pytał architekta.
UsuńChyba na zgłoszenie.
UsuńJak wyglada przekroj sciany w takim domeczku?
OdpowiedzUsuńOd wewnątrz płyta K-G , paroizolacja, konstrukcja z wełną, poszycie z płyty uniwersal black 22mm, wiatroizolacja, przestrzeń wentylacyjna 2cm, elewacja drewniana lub płyta cementowa aquapanel knauf i tynk.
UsuńWitam, Czy jest możliwość zmiany ułożenia pomieszczeń oraz schodów? Aktualnie poddasze to w połowie powierzchnia przechodnia. Wygodniejsze rozwiązanie to podział całej kondygnacji, tj. na pół, czyli 2 pomieszczeń, zamiast 3. Czy oferowany projekt i zawarta w nim pomoc, uwzględnia takie rozwiazanie, a raczej pomoc w takich modyfikacjach? Pozdrawiam
OdpowiedzUsuńBardzo ciekawy projekt
OdpowiedzUsuńWitam,
OdpowiedzUsuńjeśli to nie problem to proponuję umieścić grafiki wizualizacji dla jeszcze kilku innych ujęć bo teraz w zasadzie jest tylko jedno. To samo tyczy się przykładu aranżacji wnętrz - na jednej grafice widać, że zostało to przygotowane.
Skoro więc są już jakieś próbki to sądzę, że warto dorenderować więcej ujęć i je tu umieścić.
Pozdrawiam
DJ
Jak będą zdjęcia pierwszy domów, to dołączę, już zaczynają się budować- grafik więcej nie posiadam.
UsuńŚwietnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.
OdpowiedzUsuńWitam !
OdpowiedzUsuńjakie są wymiary domu, mam wąską działkę ?
Wymiar domku ściana frontowa 6,3 m na 5,6 wartość przybliżona, suma daje 35 m2 .
UsuńDziękuje za informację. Mam jeszcze jedno pytanie, czy jeżeli kupie projekt na zgłoszenie a okaże się że muszę budować na pozwolenie to muszę kupić nowy projekt czy dopłacam tylko za "rozszerzenie ".I kiedy będzie dostępny projekt na pozwolenie ? Projekt bardzo mi się podoba w porównaniu do tego co widziałem jeżeli chodzi małą zabudowę.
UsuńJeżeli trzeba będzie na pozwolenie, wystarczy wzionąć lokalnego projektanta, by zrobił adaptację do działki, wszystkie potrzebne informacje projekt zawiera, a dom jest zaprojektowany, tak jak trzeba do budowy na pozwolenie.
UsuńWitam i dołączam się do pytania ?
OdpowiedzUsuńWitam, posiadam działkę 18 parowa i chciałbym na niej pojawić możliwie jak największą ilość takich domków. Nie spieszy mi się, nie musi to być "na zgloszenie" mogę wystąpić o pozwolenie na budowę. To co mnie interesuje to czy przepisy określają maksymalną ilość lub np minimalna odległość między budynkami na własnej posesji? Pozdrawiam pomysłodawce- super projekt!
OdpowiedzUsuńNie jestem pewien, proszę pytać w lokalnym wydziale budownictwa, często to zależy od Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, może być ze nie można postawić więcej niż jeden.
UsuńZe swojej strony mogę również polecić projekty od: Projekty z Wizją. My z mężem zdecydowaliśmy się właśnie na ich projekt, po dość długim szukaniu czegoś, co spełni nasze oczekiwania i jesteśmy jak najbardziej usatysfakcjonowani.
OdpowiedzUsuńWitam.
OdpowiedzUsuńCzy jeśli dobrze zrozumiałem tutaj komentarze to gdy zgłoszę domek z nieużytkowym poddaszem to mogę wyłączni zrobić schody spiralne.
Jeśli zrobię z antresolą to w grę już wchodzą schody?
Jeśli źle dedukuję to proszę o poprawę.
Pozdrawiam
Budując na zgłoszenie, można zastosować dowolne schody nawet drabinę, ja zaprojektowałem pełnowymiarowe schody, aby można go było przekształcić w dom mieszkalny i zbudować także na pozwolenie.
Usuńdzień dobry
Usuńdlaczego spiralne schody uniemozliwiają przekształcenie n domek mieszkalny ?
mam pytanie czy jest wersja murowana tego domku?
OdpowiedzUsuńDzień dobry.
OdpowiedzUsuńPrzyłącze się do jednego z pytających w zakresie możliwości wydłużenia domu. Najprawdopodobniej nie uda mi się budować na zgloszenie, a nie mając żadnego doświadczenia w budowie bezpieczniej czułbym się budując dom w grupie i korzystając z Pana doświadczenia. Myślę że parę metrów nie podniesie w sposób diametralny kosztów budowy, a w zdecydowany sposób może wpłynąć na komfort mieszkania. Jako że i tak zamierzam budować na pozwolenie zmiany długości mógłbym zlecić architektowi w ramach projektu budowlanego, ale nie wiem czy nie zmieni to w sposób znaczący samego procesu budowy, co uniemożliwi mi korzystanie z zalet przedstawionego przez Pana sposobu budowy.
Gratuluje pomysłu i dziękuję za porady.
Oczywiście wydłużyć można, nawet kilka osób planuje połączyć dwa budynki ze sobą, oczywiście wtedy wszystko na pozwolenie trzeba budować.
Usuń:)
UsuńWitam ! Czy jest możliwość przekształcenia parteru pomieszczeń tak aby drzwi wejściowe były skierowane na wprost "lodowki" chodzi mi o to ,aby zrobić mały korytarzyk i w miejsce lodówki wstawić szafę wnękowa a w miejsce kuchni zrobić łazienkę , natomiast kuchnia była by w miejscu łazienki . Pozdrawiam
OdpowiedzUsuńJeżeli nie będą przesuwane elementy nośne budynku to można tak zrobić. Nie do końca rozumiem pomysł, naprzeciwko lodówki są drzwi.
UsuńWitam. Ile kosztuje transport szkieletu na Podhale a dokładnie do Nowego Targu. Pozdrawiam
OdpowiedzUsuńStaram się wysyłać kilka domów w ten sam rejon, by koszty były mniejsze, wszystko zależy czy będzie dodatkowy transport na południe polski. Proszę pisać do mnie, to wyślę ofertę szczegółową.
OdpowiedzUsuńNaprawdę świetnie napisane. Pozdrawiam.
OdpowiedzUsuńCiekawy blog i fajne inspiracje!
OdpowiedzUsuńWitam
OdpowiedzUsuńCzy jest wersja na ogródki działkowe do 5m wysokości bez poddasza ?
Witam ! Jaki był by kosz wybudowania domku house 35 przez pańską firmę ??
OdpowiedzUsuńCo jest pod schodami? Na dole brakuje trochę miejsca na buty i jakiegos wieszaka na kurtki. Przydałby się też komin, żeby podłączyć kozę.
OdpowiedzUsuńJeśli mam być szczera, jest to jeden z lepszych projektów, jakie do tej pory widziałam - mimo, że metraż jest tutaj naprawę mały.
OdpowiedzUsuńSuper projekt.
OdpowiedzUsuńFajnie jakby pojawiły się zdjęcia z już wykonanych realizacji.
Dzień dobry, trzy pytania. 1. czy istnieje możliwość zaprojektowania wewnątrz małego przedsionka? Domek bardzo mi się podoba, chciałabym go wybudować w górskiej miejscowości, jednak brak nawet drobnego korytarzyka to ogromny minus. Nie wyobrażam sobie wchodzić ze śniegu czy deszczu od razu do "domu", wpuszczać mróz do salonu, brudzić podłogę itd. Gdyby taka opcja byłaby możliwa, domek jest idealny. 2. - decydując się na dwa pokoje na górze, jeden jest ciut większy. Czy można przedzielić je równo na pół? I 3. - czy planujecie modyfikację projektu? Lekko powiększony metraż, oczywiście wtedy z pozwoleniem.
OdpowiedzUsuńProjekt ciekawy, nawet bardzo, ale informacji nie zgodnych z przepisami cała masa. Ja tylko ostrzegam kupujących, zanim kupicie cokolwiek to należy udać się do biura projektowego i dopytać o przepisy. Nie na każdej działce można wybudować domek rekreacji na zgłoszenie, domek rekreacyjny na zgłoszenie musi być parterowym, bez żadnego poddasza - wybudujecie inaczej macie samowolę budowlaną, zgłoszenie was nie ratuje. Można zrobić projekt adaptacji poddasza nieużytkowego na użytkowe, ale tylko gdy jest to zgodne z planem miejscowym. Tylko jak parterowy domek może mieć poddasze nieużytkowe? domek parterowy nie ma poddasza - żadnego. Po drugie przy zmianie sposobu użytkowania jest dodatkowy koszt, bo przy zmianie sposobu użytkowania robi się dwa projekty, projekt inwentaryzacji i projekt zmian plus ekspertyza techniczna.
OdpowiedzUsuńPo co takie kombinacje? Budynek mieszkalny z poddaszem też można wybudować na zgłoszenie. Pytanie czy z tego projektu ? Ponieważ jest informacja w tekście, że projekt który jest tu sprzedawany nie jest projektem budowlanym? czyli jakim jest? uzyskam na bazie tego projektu (nie budowlanego) zgłoszenie czy pozwolenie na budowę? czy kupuję katalog, gazetkę czy co?
Super projekt przemyslany w kazdym calu, super robota I reklama. Gratuluje I kupuje niebawem.. 😁👍🏿👍🏿👍🏿
OdpowiedzUsuńCiekawe projekty, jestem ciekawy jak to będzie wyglądać po kilku latach.
OdpowiedzUsuńDzień dobry, mam pytanie jaka jest długość i szerokość tego domu?
OdpowiedzUsuńSuper projekt Panie Mariuszu !. Proszę pomyśleć o miejscu na "kozę"- komin?, wyjście przez ścianę? Ktoś już wcześniej wspominał o tym w komentarzu. Palące się drewno dodaje uroku w zimowe wieczory :)
OdpowiedzUsuńPozdrowienia z Torunia
Według mnie najlepsze domki narzędziowe to te metalowe - są bardzo wysokiej jakości.
OdpowiedzUsuńCześć ja też zgadzam się z przedmówcami że to jeden z ciekawszych projektów. Mi równiez brakuje "przedpokoju" gdzie można kurtkę/buty spokojnie zostawić.
OdpowiedzUsuńMam kilka pytań technicznych:
+ Jaki fundament proponuje pan na dość stromą działkę, 13-15%?
+ Czy taki budynek (na zgłoszenie) na ożna wyznaczyć samemu czy musi to zrobić geodeta?
Dzień dobry, widzę, że domek jest na płycie fundamentowej. Poszukuje projektu budynku gostp. na taki mały warsztacik bez poddasza ale raczej ze względu na koszty to na fundamencie punktowym. Na pewno budowa samodzielna we 2 osoby. Czy na dach idzie: krokwie -> płyta bitumizowana - > kontr-łaty -> osb -> papa i gont bitumiczny?
OdpowiedzUsuńCzy mogłyby pan w przyszłości rozszerzyć projekt domku z dodatkową opcją fundamentu punktowego - szkice i ew obliczenia ?
Świetna sprawa. Pozdrawiam serdecznie.
OdpowiedzUsuń:)
OdpowiedzUsuńJakie wymiary po obrysie ma dom ? Oraz jaka jest grubość ścian zewnętrznych?
OdpowiedzUsuńPrzyznaję, robi wrażenie! Dobra robota :)
OdpowiedzUsuńPodoba mi się twój domek!
OdpowiedzUsuńWygląda cudownie!
OdpowiedzUsuń